неделя, 23 август 2015 г.

Лека Атлетика: Юсейн Болт или Джъстин Гатлин?

Днес се проведоха полуфиналните серии на 100 метра спринт за мъже. Очаквано Юсеин Болт и Джъстин Гатлин се класираха като абсолютни фаворити за финала. Докато американеца се класира безапелационно с изключително време за полуфинална серия 9.77 секунди, ямайското "чудо" Болт имаше тежката задача след като залитна на старта да навакса изоставането си с мощен спринт. И двамата атлети показаха зъби и добрата форма, в която се намират. Дали ямайския спринтьор ще бъде детрониран или ще покаже , че в ерата "Юсейн Болт" няма място за други шампиони на големи форуми, каквото е Световното първенство по лека атлетика в Пекин 2015. Очаква ни вълнуващ финал, това може би е един от последните шансове за Джъстин Гатлин да победи Болт, Гатлин е на 33 години и показва завидна форма, честно казано не съм виждал много спринтьори след 30-31 година за запазят скоростта си в спринта.